Sedm medailí pro Mucha Sekt z Prague Wine Trophy 2023

prague-wine-trophy-2023-1400x700px-png

Špičkové Mucha Sekty inspirované tvorbou malíře Alfonse Muchy obhájily v Praze své loňské i předloňské úspěchy. Z prestižní soutěže PRAGUE WINE TROPHY 2023 si odvážejí tři zlaté a čtyři stříbrné medaile. Zlatem se pyšní Mucha Sekt ICE ROSÉ, Mucha Sekt Brut a Mucha Sekt Rosé. Stříbrnou medaili získal Mucha Sekt ICE, Mucha Sekt De Luxe Doux a obě nealkoholické varianty Mucha Sektu - bílý i veganský růžový. 

 

Na mezinárodní soutěži PRAGUE WINE TROPHY 2023, jejíž historie sahá až do roku 2002, a která je co do počtu hodnocených vzorků největší mezinárodní soutěž vín v České republice, hodnotí vína členové odborné komise, které jmenuje organizátor z domácích a mezinárodních degustátorů, enologů, prodejců vína a odborných novinářů, kteří jsou kvalifikováni hodnotit vína z celého světa. 

 

Vína značky Mucha Sekt pocházejí z prémiových vinařských oblastí a podléhají nejnovějším trendům v oblasti zpracování hroznů i samotné výroby vína. Všechny produkty z elegantní řady ART DU VINS jsou typické svojí ovocnou svěžestí. „Ocenění na Prague Wine Trophy 2023 je pro nás obrovskou poctou a důkazem, že naše snaha stojí za to. Jsme pyšní na to, že můžeme pokračovat v tradici Alfonse Muchy a přinášet našim zákazníkům nejen výjimečná vína, ale i krásu a umění," zdůrazňuje Marek Malinowski, ředitel společnosti Soare sekt a.s.

 

Zákazníci si mohou vybírat z pestré nabídky stylových sektů z kolekce Alfonse Muchy, která obsahuje jak alkoholické, tak nealkoholické varianty, a to včetně zlatem v Praze oceněného Mucha Sekt ICE ROSÉ i stříbrného Mucha Sekt ICE, které nabízí všem milovníkům bublinek jedinečnou kombinaci příjemné ovocné vůně, aromatických tónů zralého ovoce a výrazného, a přesto jemného perlení. Čtyři kostky ledu, jedna větší vinná sklenice a Mucha Sekt ICE – tak chutná umění na ledu. 

 

„Naše sekty i letos ukazují svoji kvalitu. Uspěli jak na mezinárodních kláních, jako je Berliner Wine Trophy, Frankfurt International Trophy nebo Danube Wine Challenge, tak na domácích soutažích TOP 77 vín v České republice, či ve Volbě spotřebitelů. Mucha Sekty vynikají nejen skvělými chuťovými kvalitami, ale také na první pohled zaujmou neotřelým designem každé láhve, který čerpá z Muchovy nadčasovosti a smyslu pro styl a krásu,“ dodává brand managerka Soare sekt Barbara Kozielová.

 

Letos v červenci uplynulo už 163 let od Muchova narození. „Jsem velmi rád za dlouholetou spolupráci naší nadace se společností Soare sekt. Navíc i spojení naší rodiny se světem dobrého vína trvá už spoustu let. První zmínka o něm totiž sahá až do patnáctého století, konkrétně do roku 1488, kde Voršila Muchapeková „poručila vinohrad v Rovni strýci svému Muchovi a k tomu tři drejlinky vína“. Můj dědeček Alfons Mucha prožil mnoho krásných časů se sklenkou dobrého vína v ruce,“ doplnil k úspěchu v soutěži Marcus Mucha, prezident Mucha Foundation.

 

Na Vašem soukromí nám záleží!

Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde.